ناراحتی قلبی و ارتباط آن با اختلالات جنسی

ناراحتی قلبی و ارتباط آن با اختلالات جنسی

اینکه بیماران قلبی بعد از مبتلا شدن به این مشکلات برای انجام یک سری از طریق جراحی ها در برقراری رابطه جنسی مشکل داشته باشند امری طبیعی است.

اما هیچ دلیلی وجود ندارد که بیماران قلبی نتوانند به زندگی جنسی خودشان ادامه بدهند زیرا برقراری رابطه جنسی در بیماران قلبی هیچگونه مشکلی به وجود نمی آورد و باعث حملات قلبی نحوه نخواهد شد.

در بیشتر موارد مشکلات جنسی از سمت خود بیمار قلبی یا گردش خون آیا اضطراب و نگرانی های ناشی از مشکلاتی که دارد بر گرفته می شود.

به طور مثال ناتوانی های جنسی با عدم نعوظ به وجود می‌آید که یک عارضه جانبی داروی میتواند باشد.

طبق گفته های علمی توسط انجمن قلب آمریکا در سال تصویب بیماری قلبی و عروقی احتمال برقراری رابطه جنسی به خطر خواهد بود فعالیت جنسی برای مردان و زنان دارای بیماری قلبی و عروقی و شرکای آنها مسئله اصلی زندگی به حساب می‌آید.

حوادث قلبی و عروقی همانند در مورد تقلب یاس درد قفسه سینه ناشی از یک سری از بیماری‌ های قلبی به ندرت در طول فعالیت جنسی رخ می‌دهند.

برای جنسی معمولا برای مدت کوتاهی انجام خواهد شد برخی از بیماران و وضعیت جنسی شان را به عقب می‌اندازد.

برخی از پزشکان معتقدند به تعویق انداختن فعالیت های جنسی سازمان تثبیت شرایط بیمار و بهبودی کامل کاری عاقلانه میباشد بیمارانی که علائم آن ها شده است باید قبل از رابطه جنسی هستند تحت درمان‌های خاص قرار بگیرد.

علائم جنسی در بیماران قلبی
علائم جنسی در بیماران قلبی

برخی از بیماری‌های قلبی و گردش خون یک سری مشکلات جنسی وجود می آورد از جمله این مشکلات عبارتند از:

  • خشکی واژن و عدم رسیدن به ارگاسم
  • برخی از بیماری‌های قلبی و گردش خون
مطالعه بیشتر  سی تی آنژیو بهتر است یا انژیوگرافی؟

از دست دادن میل جنسی

از بین رفتن میل جنسی و ناتوانی جنسی مردان و زنان تحت تاثیر قرار خواهد داد.

یک مشکل شایع می باشد می‌تواند عوارض جانبی دارو های قلبی هم باشد اصطلاح همچنین می تواند تاثیر بسیار زیادی در میل جنسی و توانایی فرد در ارگاسم رسیدن داشته باشد.

در این مواقع افراد باید در رابطه با مشکلات خودت و گذشته شان صحبت کنند در سال یک میل جنسی کاهش پیدا کرد عوارض داروی مصرفی باید از پزشک بپرسید و یا تغییر و کارشان را از پزشک بخواهید.

زمان برقراری رابطه جنسی در بیماران قلبی

مبتلایانی که به آن جین یا بهبود یافتگان حملات قلبی جراحی قلب به محض خشک شدن و بهبودی کامل شود می تواند رابطه جنسی خود را آغاز کند.

بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی در شرایط معمولا ۲ تا ۴ هفته بعد از حملات قلبی می باشد.

در بیمارانی که جراحی مرتبط با بیماری های قلبی انجام دادن امکان دارد نیاز به مدت زمان طولانی تری باشد در بیماران باید موقعیت را برای برقراری رابطه جنسی خود داشته باشند که برای آنها مفید باشد و فشار زیادی روی زخم به وجود ندارد.

باید شست قرار دادن یک برش کوچک بر روی زخم بین فشریک زندگی او بتواند راهکار مفیدی برای انجام رابطه جنسی باشد.

راهکار کاهش استرس در برقراری رابطه جنسی در بیماران قلبی

برقراری رابطه جنسی در بیماران قلبی
برقراری رابطه جنسی در بیماران قلبی

راهکارهای زیادی برای کاهش اضطراب در برقراری رابطه جنسی برای بیماران قلبی وجود دارد.

از جمله این راهکارها این است که یک فضای آرام بخش را برای برقراری رابطه جنسی در نظر داشته باشید در رابطه با هرگونه نگرانی که دارید شریک جنسی و پزشکی عمومی خود صحبت کنید.

مطالعه بیشتر  مزایای استفاده از هولتر قلب

زمانی که برقراری رابطه جنسی میان جامی ساعت های کمتری را برای این رابطه داشته باشید که احساس خستگی کمتری کنید.

رویکرد های جدید برای صمیمی شدن مثل یک نوازش کردن و لذت بردن از آن را یاد بگیرید شما هم می توانید بدون برقراری رابطه جنسی به سمت شریک زندگی تان بروید و رابطه صمیمی داشته باشد.

موقعیت راحت پیدا کنید که برای شما هم مفید باشد بعد از غذا های سنگینی به هیچ وجه رابطه جنسی برقرار نکنید.

مشکل درد در قفسه سینه تا به وجود می‌آید قبل از رابطه جنسی هیچگونه مواد الکلی مصرف نکنید زیرا خطر ابتلا به آریتمی را افزایش میدهد.

توصیه هایی برای بیماران با نارسایی قلبی

فعالیت های بدنی در بیمارانی که ناراحتی قلبی دارند باعث احساس خستگی و کمبود و نرم نفس خواهد شد.

رابطه جنسی به صورت معمول یک نوع ورزش است اما دارو های نارسایی قلبی امکان دارد باعث کاهش فشار جنسی و به وجود آوردن عوارض ناخوشایند شود.

در ۶۰ و ۸۷ درصد از کسانی که مبتلا به نارسایی قلبی هستند مشکلات جنسی هم وجود دارد.

با این وجود فعالیت جنسی برای حفظ کیفیت زندگی سالم و ارتباط سالم با شریک زندگیم مهم است باید بدانید که مقاربت جنسی امکان دارد.

برای مرحله و نارسایی قلبی کاملاً بی خطر هم نباشد به عنوان مثال امکان دارد برقراری رابطه در طی یک یا دو هفته بعد از جراحی خطرناک زیادی را برای فرد به همراه دارد.

بنابراین کسانی که بیماری قلبی دارند باید داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنند رابطه جنسی خود را کوتاه کند.

از طرف عوارض جنسی مصرف دارو ها را کم نکند برای تقویت معرکه جنسی خود از گیاهان بدون نسخه و مکمل ها به هیچ وجه استفاده نکنید.

مطالعه بیشتر  اکو کاردیوگرافی چیست؟

توانبخشی قلب رابطه جنسی

توانبخشی قلب رابطه جنسی
توانبخشی قلب رابطه جنسی

انجمن قلب آمریکا بیان نموده است که توانبخشی قلبی ورزش کردن خطر عوارض ناشی از رابطه جنسی را در کسانی که مشکلات قلبی دارند کمک می‌کند تحقیقات نشان می دهد که شرکت در این برنامه های ورزش و تقویت و اکسیژن بیماران کمک بسزایی می‌کند.

ضربان قلب را در زمان فعالیت جنسی کم میکند رابطه جنسی مطمئن‌تری و خوشایندتری را به همراه خواهد داشت.

قبل از اینکه رابطه جنسی را داشته باشید و کار با پزشکتان مشورت کنید تا وضعیت جسمانی شماره شما را مورد ارزیابی قرار بدهد.

خانم هایی که تصمیم بارداری دوران قبل از اقدام باید حتما با پزشک صحبت کنند اگر اختلال عملکرد جنسی دارید برای تشخیص علت اصلی آن با پزشک خود مشورت کنید.

مصرف دارو هایی که می تواند علائم قلبی عروقی را بهبود بخشند قطع نکنید تا سلامت قلبتان به حالت عادی برگردد و سلامت قلب خود را در اولویت قرار دهید.

اگر نارسایی قلبی دارو های سکته قلبی داشته‌اید فعالیت بدنی منظم می‌تواند خطر مرتبط با فعالیت جنسی را کم کند.

به طور کلی در خانم های یائسه هستند مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی و استفاده از استروژن موضعی واژینال برای اینکه مقاربت بی خطر داشته باشند مفید است.

به طور کلی داروهای مورد استفاده برای درمان اختلالات نعوظی می‌تواند به خطر باشند اما در صورت اینکه نیترات داشته باشند برای قفسه سینه و در بیماری های عروق کرونر نباید به هیچ وجه استفاده شود.

داشتن وضعیت قلبی مناسب بر نحوه مقابله بدن خانم ها بارداری تاثیر بسیار زیادی می گذارد اکثر خانم ها که بیماری قلبی داشتن و یا سکته قلبی داشتند مانع باردار شدن خود می‌شوند و نمی‌توانند زایمان خوبی داشته باشند.

به این دلیل که به قلب آنها فشار وارد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *