علت درد قفسه سینه

علت درد قفسه سینه

علت درد قفسه سینه

علت درد در قفسه سینه در برخی افراد می تواند به واسطه مشکلات معده به وجود بیاید گاهی حمله عصبی می تواند دردی شبیه به درد قلب به وجود بیاورد.

اگر سنگینی قفسه سینه چه علائمی مثل سرفه بی خلط به همراه بود احتمالا شاید کرونا دارد در این مقاله می خواهیم در رابطه با طعمی دلایل درد قفسه سینه صحبت کنیم.

علت درد وسط قفسه سینه چیست؟

علت درد وسط قفسه سینه چیست؟
علت درد وسط قفسه سینه چیست؟

درد وسط قفسه سینه اغلب با استفاده با بیماری قلبی همراه خواهد شد بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساسی ناراحت و مبهم دارند که لزوما به عنوان در چه ساخته نخواهد شد.

به طور کلی ناراحتی قفسه سینه مرتبط با یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر در قلب است که به واسطه یک یا چند مورد خود را نشان می دهد.

فشار فوری سوزش تنگی در قفسه سینه و تنگی نفس از طریق به سردرد سرگیجه ضعف تهوع یا استفراغ درد فشاری و سود به شکل در پشت گردن و شانه و یا هر دو بازو به وجود می آید.

دردی که بیش از چند دقیقه طول میکشد با فعالیت بیشتر خواهد شد از بین میرود و دوباره برمی گردد و شدت آن تغییر پیدا خواهد کرد.

درد قفسه سینه احتمال قلبی کمتر است یا بیشتر در رابطه با معده به این مشکل به وجود می آید زمانی که مزه ترشی در دهان تان احساس می کنید و یا احساس بازگشت غذا به دهان دارید رفلاکس اتفاق می‌افتد.

همراه با آن می تواند درد ایجاد شود درد قفسه سینه به دلیل التهاب جداره معده ممکن است به وجود بیاید.

مطالعه بیشتر  علت تنگی نفس و ارتباط آن با عملکرد قلب

مشکلات در بلع یکی دیگر از درد هایی است که برای قفسه سینه به وجود می‌آید دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر و یا بدتر خواهد شد دردی که زمان تنفس عمیق یا سرفه شدید تر خواهد شد.

حساسیت به تماس با قفسه سینه درد مداوم در درد قفسه سینه می تواند نتیجه موضوعاتی غیر قلبی مثل رفلاکس معده مشکل عضلانی نفخ یا استخوانی در جناغ سینه باشد.

حتی زمانی که شما دچار وحشت میشود ممکن است قفسه سینه‌تان درد بگیرد احساس درد در این ناحیه از بدن به شکل های متفاوتی از شدید و خفیف ممکن است ظاهر شود.

گاهی احساس فشار و سوزش در قسمت سینه به وجود می آید در موارد خاص درد امکان دارد یک یا هر دو تا بازو و یا گردن هم منتشر شود.

در این ناحیه از بدن می‌تواند باعث بروز علائم بسیار شود اما اغلب به علت آن مرتبط با قلب نخواهد بود.

علت درد زیر سینه چپ

علائم سوزش سر دل احساس درد در سینه و سوزش پشت سینه می تواند به دلیل مشکلات قلبی و معده باشد در در این نواحی بسیار رخ می دهد که همه آنها به مراقبت های پزشکی هم احتیاج دارند.

نمونه هایی از علل درد هم در این نقطه مرتبط با قلب می باشند که عبارتند از حمله قلبی دایسکشن آئورت پریکاردیت آنژین، حمله قلبی به دلیل بسته شدن عروق و انسداد روبه عضله قلب به وجود می آید.

دایسکشن آئورت وضعیت تهدید کننده برای زندگی است که به شریان اصلی از قلب می رسد اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند خون بین لایه ها پخش می شود و پارگی آئورت اتفاق می ‌افتد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر باید موضوعاتی در این رابطه مطالعه کنید تا کاملا با دایسکشن آئورت آشنا شوید.

پریکاردیت التهاب کیسه ای است که در اطراف قلب وجود دارد و معمولاً در زمان نفس کشیدن و دراز کشیدن این درد شدید تر می شود.

مطالعه بیشتر  تنگی دریچه میترال

آنزیم به معنی درد قفسه سینه از که از جریان خون ضعیف به سمت قلب ناشی می شود این حالت اغلب بر اثر ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی و شریان هایی می باشد که خون را به قلب هم نخواهند کرد.

این پلاک‌ها شریان ها را تنگ می کند و خون رسانی قلب را تا حدودی محدود می نماید به ویژه در هنگام اعمال فشار بیش تر خواهند شد.

علت درد پشت قلب

علت درد پشت قلب
علت درد پشت قلب

درد پشت قلب در قسمت بالای کمر نگران کننده می باشد درد در قسمت بالایی در کمر و پشت قفسه سینه امکان دارد تدریجی شروع شود و طولانی مدت با شما همراه باشد می‌تواند به صورت ناگهانی به وقوع بپیوندد.

این درد به طور معمول بیشتر در یک طرف ستون فقرات احساس خواهد شد قفسه سینه و قسمت فوقانی کمر در نزدیکی هم قرار می گیرد و هر دو دارای دنده های زیادی می باشند که به محافظت از اندام های داخلی کمک خواهند کرد.

برخی از دلایل درد پشت قلب عبارتند از:

 •  اختلال عملکرد عضلات
 •  کشیدگی عضله
 •  مشکل اندام های داخلی
 •  فشرده سازی التهاب
 •  عصب کشیدگی عضله

سوزش قفسه سینه نشانه چیست؟

سوزش قفسه سینه به علت مشکلات معده و گوارشی درد های عضلانی و در برخی از موارد خاص بیماری مختلف و شیردهی اتفاق می افتد.

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

این احساس می تواند بسیار ناراحت کننده باشد و نشان دهنده هشدارهای برای حمله به قلب باشد حمله قلبی زمانی به وجود می‌آید که خونرسانی به قلب شما مسدود می‌شود و به عضله قلب آسیب می رساند.

زمانی که در این ناحیه از بدن احساس درد می کند.

اولین فکر شما این است که شاید دچار حملات قلبی شده اید در حالیکه کاملا اثبات شده از حمله به قلب خواهد بود اما می‌تواند ناشی از بسیاری از بیماری‌های دیگر هم باشد.

مطالعه بیشتر  درمان فشار خون بالا

این درد معمولا نشانه چیز جدیدی نیست اما در هر صورت باید با پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

علائم حمله عصبی عبارتند از :

 • افزایش ضربان قلب و تنگی نفس
 •  تعریق
 • سوزن سوزن شدن دست با دردی که با گذر زمان بهتر می‌شود
 •  شروع شدت گرفتن درد قفسه سینه در زمان اضطراب و استرس

علائم درد قفسه سینه ناشی از مشکلات معده

علائم درد قفسه سینه
علائم درد قفسه سینه

شایع ترین علامت رفلاکس اسیدی با سوزش سر دل احساس گرمی و سوختن در قفسه سینه و گلو حس می‌شود.

احساس داغ شدن به دلیل بازگشت اسید معده به سمت مری شما ممکن است اتفاق بیفتد از دیگر علائم که می توان با آنها اشاره کرد احساس سوزش در قسمت بالایی سمت شکم و حرکت درد به سمت قفسه سینه است.

معمولا بعد از غذا خوردن یا زمان دراز کشیدن و یا حتی خم شدن این احساس شدید تر می‌شود امکان دارد شما را از خواب بیدار کند به خصوص اگر ظرف دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا خورده باشید.

معمولا با دارو های آنتی اسید آرام تر می شود امکان دارد با ترش کردن دهان همراه شود و زمانی که شما دراز کشیده ‌اید امکان دارد همراه با بازگشت غذا به گلو و رفلاکس اتفاق بیفتد.

دلایل درد اسکلتی قفسه سینه چیست؟

برخی از درد در این ناحیه از بدن با آسیب و سایر مشکلاتی که در قفسه سینه وجود دارند رخ می دهند که شامل آسیب دنده است زمانی که دنده کبود شکسته شود احساس درد در ناحیه شدت پیدا می کند علائم درد اسکلتی سینه عبارتند از:

 •  سوزش سینه
 •  احساس درد در زمان نفس کشیدن به صورت عمیق و سرفه کردن احساس درد در زمان بلند کردن دست ها
 •  احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

علت درد عضلانی قفسه سینه چیست؟

سندروم های درد مزمن مثل فیبرومیالژیا در این ناحیه از بدن باعث به وجود آوردن درد مداوم و مرتبط با عضلات می شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *